Szemet gyönyörködtető hangszigetelés

Gép- és anyagújdonságok

Szemet gyönyörködtető hangszigetelés

A hangszigetelő falaknak egészen furcsa „bájuk“ van. Magas követelményeket kell teljesíteniük: elsősorban az a szerep a fontos, amiért megépítik őket, ugyanakkor meg kell felelniük a velük szemben támasztott esztétikai igényeknek is. Persze elvárjuk tőlük azt is, hogy legyenek tartósak, flexibilisek, időtállók…
A modernizálás során tervbe kellett venni a teljes körű hangszigetelést is. Habár a hangszigetelő fal egyetlen feladata, hogy az emberek felé tompítsa a zajt, esztétikai szempontból is olyannak kell lennie, amit évek hosszú során át lehet nézegetni. És ez az a pillanat, amikor szerepet kap a perforált lemez. Gerd Hödl niedernhauseni tervezőirodája az építkezés keretében a gaggenaui székhelyű Kohlhauer cégtől rendelte a hangszigetelő falat. Gerd Hödl így magyarázza, miért esett a választás éppen a perforált lemezre: „A falat optikailag is tagolni akartuk. A bejárónál elegendő lett volna a csupasz, kazettás hangszigetelő fal is, de a szomszédos lakónegyed és az optikai érvek miatt a burkolás mellett döntöttünk. A vázszerkezetet sima lemezzel, illetve a könnyedebb hatás érdekében perforált lemezzel merevítettük. A perforált lemezzel a burkolat légiesebbnek tűnik, de helyenként azt használtam a falécezés tartóelemeként is.” 
 
A fal változatossága érdekében a tervezőmérnök a perforált lemez mellett más alapanyagokat is alkalmazott: félkörszelvényű fa oszlopokat, alumínium hullámlemezt, acélt, betont, gabiont, üveget és díszítésként nemesacél zárósapkákat. Gerd Hödl ezenkívül megteremtette a fal színkompozícióját is: a beton lábazat sárga színt kapott, a nyers kazetták és a burkolat világos, illetve sötétebb alumíniumárnyalatot, az acél- és a vázszerkezet kék, amelyet türkizszínű perforált lemez háromszögek tesznek élénkebbé. Így a hangszigetelő fal – ahogy Gerd Hödl fogalmazza – „valódi látványossággá vált, és felfrissülést jelent a szemlélődő számára”, evvel teljesítve az elvet: ha már semmit nem hallunk, legalább lássunk valamit…



hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Építs kerti csobogót: szakember nélkül megoldható
Kertünk összképén sokat javíthat egy gondosan megalkotott kis csobogó. Látványra is nagyon szép, a víz lassú csorgása pedig lelkünkre is nyugtatóan hat. Nézzük, hogyan készíthetjük el mi magunk.


csináld magad
Régi boroshordóból dekoratív bútordarab: így csináld
Ha már nem használjuk a régi boroshordókat, semmiképp ne dobjuk ki őket, hiszen igen dekoratív bútordarabok készíthetőek belőle egy kis kreativitással. Íme öt ötlet!


Otthon-bútor
Ikerpolc a konyhában
A háziasszonyok folyton szembesülnek azzal, hogy nincs elegendő rakodóhely a konyhában. Ezekkel a praktikus, könnyen elkészíthető polcocskákkal növelhetjük a tárolók számát.


csináld magad
Lakáskiegészítők uszadékfából
Mire használhatnád fel a kertedben kivágott fa ágait vagy a folyóparton talált uszadékfát? Ha szeretsz barkácsolni, akár rusztikus lakáskiegészítőket is készíthetsz belőlük. Pontosan mire gondolunk? Mutatunk néhány ötletet!
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság