A jövő hőszigetelése

Gép- és anyagújdonságok

A jövő hőszigetelése

A viharosan emelkedő energiaárak miatt egyre fontosabb és nagyobb szerep hárul az épületek hőszigetelésére és termikus védelmére. Az alacsony energiafogyasztás leginkább a tetők, külső falak, a padlók és az alagsorok kiváló hőszigetelésével érhető el.
Egy átlagos méretű épület hővesztesége évente akár 40%-os is lehet. Ez legfőképpen a hatalmas külső falfelületeknek köszönhető, a veszteség csökkentése csak a jól megválasztott hőszigeteléssel érhető el! A BASF Hungária Kft. egyedülálló hőszigetelő rendszert fejlesztett ki, ami az új generációs szürke polisztirol hőszigetelő lappal készül. A MultiTherm NEO hőszigetelő rendszernek számtalan előnye van. A Nemzetközi minősítéssel (ETA) rendelkező hőszigetelő rendszer, alapozóból, ágyazó- és ragasztóhabarcs rétegből, hőszigetelő lapból és vékonyvakolatból áll.
 
Így szigetelik a passzív házakat
A házakat nem is szabadna passzívnak nevezni, sokkal inkább jellemző rájuk az aktív jelző. A fejlesztőket, a tervezőket és kivitelezőket, az építőanyag- és szerelvénygyártó ipart is megmozgatta a passzívházak témaköre. Egymás után születtek olyan műszaki megoldások, melyeket kiválóan fel lehetett használni az energia megtakarítási célokra. Ezek a házak igencsak aktívan védik pénztárcánkat, aktívan csökkentik energiakitettségünket, aktívan hozzájárulnak komfortérzetünk növeléséhez. Ezért kellene őket inkább ?aktív? házaknak nevezni. A BASF részvételével a Bauland által Szadán felépített első ilyen házon, sorra megjelentek az alkalmazott új műszaki megoldások, kiegészülve a BASF új, innovatív, NEOPOR grafitos polisztirol lapra felépített külső hőszigetelési rendszerével. Az újítások bizonyították, hogy a már európai léptékeket elérő energiatakarékossági elképzelések többé már nem csak a tervezők fantáziájában léteznek, hanem megfelelő anyagokban, termékekben és technológiákban megtestesülve a piacon is elérhetők.
 
(baudocu.hu alapján)



hirdetés

EZT IS Ajánljuk
Szerszám-anyag
13 érv a gipszkarton mellett
Napjaink egyik legmodernebb és legelterjedtebb szigetelési módja a gipszkarton, üveggyapot szigetelés. Összeszedtük, hogy milyen érvek állnak a gipszkarton mellett. 


Szerszám-anyag
Hőszigetelést a hőszigetelésre!
Az első homlokzati hőszigetelések 15-20 éve védik az épületeket (és a pénztárcánkat). A régebbi, átlagosan 4-6 centiméter vastag rendszerek már nem felelnének meg a mostani hőtechnikai előírásoknak és az elvárásainknak. Ha a vakolat egyébként is színezésre szorul, érdemes meggondolni egy újabb hőszigetelő réteg felhordását a homlokzatra.


Otthon-bútor
Kenhető szigetelők
Mind a kültéri, mind a beltéri vízszigetelési munkákat jelentősen megkönnyítik a könnyen kezelhető korszerű anyagok, amelyek alkalmazása a műszaki leírás tanulmányozása után egyszerű feladat.


Gép- és anyagújdonságok
Iskola rendhagyó homlokzatszigeteléssel
A fehér és szürke cementtel készült lapokból egy változatos, játékos, nehezen felejthető felület alakult ki.




Gép- és anyagújdonságok

Innovatív szigetelési megoldások


Szerszám-anyag

Jól tömített ablakok










Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság