Napelemes tetőcserepet fejleszt a Terrán

Szerszám-anyag

Napelemes tetőcserepet fejleszt a Terrán

A családi vállalkozásból nemzetközi nagyvállalattá nőtt Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. közel másfél éve zajló kutatás-fejlesztésének eredménye mostanra lehetővé tette, hogy a vállalat széles körben bejelentse a tetőcserépbe integrált napelem fejlesztését.

A Terrán szolár megoldás különlegességét az adja, hogy a napcellák olyan speciális módon lesznek az egyedi tetőcserepek felületébe integrálva, hogy azok felhelyezése és megjelenése szinte megegyezik majd a hagyományos tetőcserepekkel. Így lesz a Terrán Futuron naprakész tető!
A működő prototípus sikeresen ötvözi a Terrán közel évszázados tetőcserép gyártási tapasztalatát a kor technikai kihívásaival. A fejlesztés végső célja egy esztétikus, környezetbarát, kompromisszumok nélküli energiatermelő tetőrendszer megalkotása.

A negyedik ipari forradalom küszöbén állunk. Az elkövetkező években a tető már nem csupán az otthonunk és értékeink védelmére szolgál. A jövőben a tető aktív, környezetbarát, tiszta és biztonságos energiatermelő funkciót is be fog tölteni. A tető intelligens módon kapcsolatban áll majd az alatta élő emberekkel, alkalmazkodik az igényeikhez. A Terrán továbbra is igazodik a technológiai haladáshoz, a külföldi és a hazai trendekhez, vásárlói elvárásokhoz. A vállalat, mint felelős tetőfedőanyag-gyártó, olyan új napenergiát hasznosító tetőcserépbe integrált napelemes technológián dolgozik, amivel a lakóházak megszokott védelmi funkcióin túlmutatva kiemelt hangsúlyt fektet a lakókörnyezetbe való harmonikus illeszkedésre és a környezetvédelemre is.

„Az építőiparnak hatalmas a környezetre gyakorolt hatása, ezt a múltban is és most is komolyan szem előtt tartva fejlesztjük a Terrán Futuron termékünket. Úgy gondolom, hogy az új Terrán know-how hatással lehet az iparág innovációs irányaira is. Ezt indokolhatja, hogy a közép-kelet-európai régióban az egyik legnagyobb tetőcserép gyártónak számítunk, több mint 50 millió cserepet állítunk elő évente.” – ad tájékoztatást Gódi Attila ügyvezető igazgató.



A hazai vállalat szakemberei a napelemes tesztrendszert 2017 tavasza óta, Bólyban monitorozzák. Az eredmények biztatóak, azt mutatják, hogy az innováció a kívánt irányba halad.
A fejlesztés folyamatában fontos szerepet tölt be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikus Eszközök Tanszékének nemzetközileg elismert szakértő csapata, akik a mérnöki szaktudást, a laboratóriumi hátteret és a megfelelő mérési technológiát biztosítják a fejlesztéshez.

A Terrán évek óta a magyar építőipar trendformálói közé sorolható, és már eddig is számos sikeres innovációt mondhat magáénak: az időjárási viszontagságoknak ellenálló Resistor felületkezelés, a SYNUS, mint a legkönnyebb Terrán tetőcserép vagy az idén piacra került, hővisszaverő ClimaControl felületkezelés és a gyártási folyamatba bevezetett robottechnológia. Mindezek együtt hozzájárultak a Terrán kiemelkedő iparági pozíciójához, amit a legújabb tetőcserépbe integrált napelem fejlesztése tovább erősíthet.

A közel 100 éves Terrán Cégcsoport komplett tetőfedési rendszereivel és kiváló minőségű termékeivel Európa egyik legmodernebb betoncserépgyártójává nőtte ki magát. A családi tradíciókra épülő cégnél alapvető követelmény a kutató-fejlesztő munka és a magas minőség iránti elkötelezettség. A vállalat Magyarországon két (Bólyon és Kunszentmiklóson), Szlovákiában egy gyárat működtet, az idei évben felépült erdélyi (Aranyosgyéres) gyárban pedig napjainkban zajlik a próbaüzem. A cégcsoport 2016-os árbevétele 9,9 milliárd forint, az alkalmazottak száma jelenleg 268 fő, Horvátországban, Romániában (Erdély), Szlovákiában és Szerbiában vannak leányvállalataik. A cég számos elismerést tudhat magáénak: 2003 tavaszán Construma Nagydíj, 2015-ben újra Construma-díj, 2005-ben BNV Nagydíj, 2010-ben Business Superbrands, 2013-ban Magyar Termék Nagydíj és MagyarBrands díj – ez utóbbit 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban ismét elnyerték –, ezen kívül 2014-es év legsikeresebb üzleti márkája lett a TERRÁN.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Négy ötlet madáretető készítéséhez
Lassan beköszönt a hideg időszak, amikor egyre kevesebb élelmet találnak maguknak az itthon telelő madarak. Segítsünk nekik: készítsünk számukra etetőt és lássuk el őket mindenféle finomsággal!


Gép- és anyagújdonságok
Tetőfedő anyagok versenye
Amióta csak házat épít az ember, különböző anyagokkal borítja a tetejét. A tető esztétikai szempontból is fontos, de a legmegfelelőbb anyag kiválasztásával jelentősen csökkenthetjük a fűtési költségeket is.


Ötletek
Rejtett tárolók
Két példáját mutatjuk itt be a bútorgörgőkön guruló „rejtett” tárolóknak.


Gyerkőc
Tetőtéri gyerekszoba elcsúsztatott emeletes ágyakkal
A gyerekszobába készített két emeletes ágyat fenyőből Major Tamás Veresegyházon. Négy lánya van és a szoba felújításakor lecserélték az ágyakat és bútorokat.






Kert-balkon

Madáretető gyorsan










Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság