Barkácsműhely a szekrényben: számítógépsarokkal ellátva

csináld magad

Barkácsműhely a szekrényben: számítógépsarokkal ellátva

Nem minden otthonban áll rendelkezésre annyi tér, hogy egy egész szobát lehessen barkácsműhellyé alakítani. Sőt, néha még egy barkácssarok számára sincs hely a lakásban. Megoldás azonban természetesen van, és most be is mutatjuk.

Testvérlapunk, az Otthon magazin egyik különszámában, a Kislakás idei januári kiadásában látta meg Szabó Csaba a szekrénybe rejtett mini „dolgozószoba” ötletét, és az adott ihletet neki a cikkünkben látható saját megoldásának kialakításához.

szekreny1.jpg

Miért pont szekrény?

Csaba a munkahelyén kényelmes műhellyel és irodával rendelkezik, de kellett egy kis rejtett zug otthon, ahol ha kell, a szükséges apróságokat el tudja végezni akár kisebb szerelés, akár számítógépen való tervezés/programozás tekintetében (alapfoglalkozása műszerész és informatikus). Fontos szempont volt az is, hogy a kicsik elől el tudjon rejteni minden olyasmit, ami nem lenne jó, ha játékká válna. Családi házba való költözésük tervben van, viszont a jelenlegi lakás nem túl nagy, ezért nem tudott kialakítani dolgozószobát, de még csak egy kisebb nyitott sarkot sem. Mivel pedig máshogy nem tudta megoldani, mindenképp egy elzárt mini megoldást szeretett volna, amely becsukva egy ruhásszekrénynek látszik csupán a sarokban a vendégek szemében. Végül a Kislakásban látott ötlet alapján vágott neki a tervezésnek és építésnek.

Hozzávalók és árak

A műhely alapja egy Mömaxban/XXX Lutzban kapható ruhásszekrény (~20.000 Ft). A csavarhúzóknak, szerszámoknak Csaba egy Lidl-ben kapható mágneses tartórudat szerelt fel (~3.000 Ft). A világítás Mömaxban kapható egyméteres fehér LED-szalag (~3.000 Ft). Kellett még kb. kétméternyi kábelcsatorna, hogy a számítógéphez és a lámpához futó kábelek ne látsszanak a szekrényben (~1.000 Ft). A kihúzható polc fióksínje 700 Ft volt. Összességében nem egész 30 000 Ft-ból összeállt az egész.

szekreny2.jpg

Részletekben lakik a lényeg

Mivel a szekrény eredetileg akasztós ruhásszekrény, Csaba a vállfák felakasztására szánt gyári fémrudat használta lámpaarmatúraként, vagyis annak hátuljára erősítette a LED-szalagot, így a fényforrás rejtett, pontosabban gyakorlatilag láthatatlan módon nyújt világítást. Mivel a LED-sor a szekrény belseje felé veti a fényt, az egyáltalán nem zavaró a szemnek. Továbbá, ez a rúd egyben a ráhelyezett egyik polc első tartóeleme is. A gyárilag eredetileg felső polcnak szánt bútorlapot Csaba asztallapként használta fel és ehhez megfelelő magasságban rögzítette, a felső két polcot és a kihúzható billentyűzet- és egértartó fiókot pedig egy kiselejtezett konyhabútorból vágta méretre.

Csaba sokunkhoz hasonlóan szereti eltüntetni szem elől a kusza kábelrengeteget, ezért néhány fotón látható az is, hogyan rejtette kábelcsatornába a számítógép kábeleit a szekrényben, így gyakorlatilag nem látszanak.

A részletek:

szekreny3.jpg

1. Becsukva sima ruhásszekrénynek néznénk. (Eredetileg egyébként az is volt.)

szekreny4.jpg

2. Kinyitva az ajtaját elénk tárul a jól használható kombinált műhely + iroda látványa.

szekreny5.jpg

3. Az összecsukható ülőke az alsó szinten vagy a szekrény mellett is elfér.

szekreny6.jpg

4. Az alsó szinten kapott helyet a számítógép háza, a szemetes és négy tárolórekesz pl. a csavaroknak.

szekreny7.jpg

5. A kihúzható billentyűzet- és egértartó polc egy régi konyhabútor méretre vágott darabja.

szekreny8.jpg

6. A monitor mögötti-fölötti polcocskán a bitek és egyéb fontos apróságok kaptak helyet.

szekreny9.jpg

7. A bal oldali falra rögzített mágneses tartórudak tárolják átlátható módon a csavarhúzókat, sniccert, miegymást.

szekreny11.jpg

8. A jobb oldali falra akasztott üzenőtáblán a fontos emlékeztetők kaphatnak helyet.

szekreny10.jpg

9. A felső két polcon kaptak helyet a töltők, a mérőszalag és más eszközök.

szekreny12.jpg

10. A számítógépházat a monitorral és a dugaszolóaljzattal összekapcsoló vezetékeket Csaba kábelcsatornába rejtette.

szekreny13.jpg

11. A vezetékcsatornák a billentyűzet kábelét is elrejtik szem elől.

szekreny14.jpg

12. A szekrény belső világítása a hátlapra vetülő sugarak miatt szórt fény, amely nem zavarja a szemet.

szekreny15.jpg

13. A hátlapról visszaverődő fénynek hála a legbelül tárolt szerszámok is látszanak.

szekreny16.jpg

14. A belső világítást szolgáltató LED-csíkot Csaba az akasztórúd hátára rögzítette.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Barkácsolj őszi manót
A manók már nemcsak karácsonykor, hanem az év minden szakában menő dekorációnak számítanak. Készíts most egy őszi hangulatút és lepd meg vele családodat!


csináld magad
Kétfunkciójú kisasztal készítése könnyedén
Kanapé alá csúsztatható kiasztalként vagy akár éjjeliszekrényként is funkcionálhat a következő egyszerűen megvalósítható barkácsötlet.


csináld magad
Barkácsötletek karácsonyra
Kezdetét vette a karácsonyi készülődés: a dekorálás, az ajándékok megvásárlása és a menü kigondolása. Az ünnepi időszak jegyében cikkünkben most öt barkácsolós ötletet mutatunk.


csináld magad
10 egyszerű barkácsprojekt fából, amibe a kezdők is belevághatnak
Ha szeretsz barkácsolni, de még nagyobb projektekbe nem mertél belevágni vagy csak egy kis inspirációra van szükséged, nézd meg a következő videót!
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság