Térnagyító átlós burkolás beltérben

Szerszám-anyag

Térnagyító átlós burkolás beltérben

A fürdőt, előszobát, konyhát érdemes masszív, strapabíró járólapokkal burkolni, mert víz- és időtállóak, no meg sokkal jobban bírják az igénybevételt, mint mondjuk a linóleum. Ha pedig átlósan rakjuk le őket, optikailag nagyíthatjuk is az ilyen helyiségekben szokásos kis alapterületet.

Az igényes, stílusos burkolat kiválasztása, megtervezése nem könnyű döntés és feladat. Milyen stílusú legyen a helyiség? Milyen legyen a burkolólapok színösszeállítása? Milyen mintázattal rakjuk le a különböző színű lapokat? Legyenek dekorációs megoldások, díszítések? Pontosan mekkora mennyiséget kell vásárolnunk a kiválasztott lapokból?

Átlósan rakva növeli a teret

A legtöbben nagyon odafigyelnek, hogy ízlésük szerinti színeket vásároljanak, de a lerakás módját is megéri végiggondolni. Ha kisebb a helyiség, akkor rakjuk diagonál (leánykori magyar nevén: átlós) módon, mert az optikailag nagyítja a teret, így a kisebb fürdőkben, konyhákban – és gyakorlatilag minden előszobában – nagyon is érdemes alkalmazni. Fontos, hogy legalább három sornyi egész (nem vágott) csempelap elférjen egymás mellett átlósan rakva, mert az már jól mutat a helységben, és valóban térnövelő hatása lesz.

Sok a sitt

A diagonál stílus legfőbb hátránya, hogy rengeteg felesleg és törmelék keletkezik, de ez ellen nem tudunk tenni. Ez abból adódik, hogy a minta széleire fél darabokat kell beillesztenünk, viszont biztos, hogy különlegesebb lesz tőle a helységünk.

Lépésről lépésre

1. A régi burkolat felszedésekor megsérült az aljzat, ezért aljzatkiegyenlítőt használtunk. Vízzel hígítva keverjük be, de ne legyen túl híg.

 

2. A fogazott glettvas sima felével egyengessük el az aljzatkiegyenlítőt. Segít a gravitáció is: amerre lejt a padló, úgyis arra folyik.

 

3. A kiegyenlítő anyagot egy napig hagynunk kell száradni, de azért utána, száraz állapotában is még egyszer ellenőrizzük vízmértékkel.

 

4. Mivel a lapokat diagonál stílusban rakjuk le, jelöljük meg a helyiség falainak közepét, majd egy zsinór mentén rajzoljuk be az átlókat.

 

5. A vonalak segítségével helyezzük le az első három lapot. Ekkor már szemre is látjuk, hogyan fog mutatni a rombuszminta.

 

6. A leggondosabb aljzatkiegyenlítés ellenére is akadhat olyan padlórész, amelyik nincs vízszintben. Arra kenjünk vékony réteg ragasztót.


7. A fogas glettvassal kenjük meg a járólap hátoldalát. 

 

8. A járólapot illesszük a helyére. A levegőbuborékok eltávolítása érdekében ütögessük is meg gumikalapáccsal vagy teli tenyérrel.

 

9. Ezután fugakeresztekkel stabilizáljuk a helyzetét. Minden oldalára tegyünk a műanyag kereszt-távtartókból.

 

9. Ismét vegyük elő a vízmértéket és nézzük meg, hogy pontosan szintben vannak-e a lapok. Több lappal is hasonlítsuk össze!

 

10. A minta széleire fél darabokat kell beillesztenünk. Vághatjuk hagyományos módon, de a modern, vizes vágó még precízebb lesz.

 

11. A kettévágott lapok darabjainak éleit le kell csiszolnunk. A legjobb, ha flexet használunk, így nem lesznek éles peremek a falak mentén.

Kalkuláljon velünk!

Számolja ki velünk itt, hogy mekkora méretű járólapból hány lapra lesz szüksége, hogy felújítsa otthonát vagy a lakás valamelyik helyiségét. Persze kipróbálhatja többi kalkulátorunkat is...




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
Otthon-bútor
Mozaikolva szebb a fürdő
Nemrég újították fel a ház vizesblokkjait Szabó Józsefék, s a ház asszonya úgy döntött, csempemozaikból maga készít rájuk mintát. A végeredmény utánzásra méltó.


Kert-balkon
Balkonburkolás gyorsan, egyszerűen
A szép terasz és erkély nem csak a kertes házban élők privilégiuma. A lakótelepi vagy társasházi lakások balkonját azonban sok esetben igen régen burkolták, az akkori ízlésnek megfelelően. Cikkünkben megmutatjuk, hogyan burkoljuk újra saját kezűleg erkélyünket.


Otthon-bútor
Csempézés saját kezűleg
Csempézésre mindig szükség lesz, így most megmutatjuk, hogyan tehetjük otthonunkat egy csapásra szebbé, komfortosabbá. Tudniillik a csempe az egyik legtartósabb fedőanyag. A könnyen tisztántartható burkolatot magunk is gond nélkül felrakhatjuk.


Otthon-bútor
Burkoljuk be a falat!
HDF panelek segítségével a legátlagosabb szobánkat is különlegessé tehetjük. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan alakítottuk át velük a nappali egész összképét ? lépésről lépésre.
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság