hirdetés



Japános sötétítő ablakon, ajtón

Otthon-bútor

Japános sötétítő ablakon, ajtón

Ez a japán stílusban elkészített sötétítő ugyanolyan jól mutat egy gazdagon bútorozott, mint egy minimalista elrendezésű szobában. Elkészítéséhez mindössze tömörfa lécekre és pauszpapírra van szükségünk, egy fűrészre, reszelőre, valamint némi ragasztóra és persze egy kis időre.

A boltok igen sok készen kapható árnyékoló szerkezetet, sötétítőmegoldást kínálnak. Legtöbbjük azonban gyakorlatilag teljesen megakadályozza a fény bejutását, azaz sötétbe borítja a szobát. Az itt bemutatott japán stílusú lécrácson viszont átjut a napfény, de a pauszpapírnak köszönhetően tompítottan, kellemessé téve a verőfényt.

Pauszpapírt több színben is vásárolhatunk. A papír színének megválasztásával különböző hangulatot teremthetünk a helyiségben. A fehér vagy kék szín hűvössé, elegánssá teszi a szobát, a meleg árnyalatok – a napsárga, a narancs, a piros – viszont melegséget, barátságos hangulatot kölcsönöznek a térnek.

A lécrácsnak is adhatunk a feketétől eltérő színt, bár ez az átsugárzó napsütésben kevésbé érvényesül.

Az összeállított tömörfa lécrácsot érdemes festékszóróval lefújni – gyorsabb és egyszerűbb megoldás, mint ecsettel lefesteni. A flakont használat előtt rázzuk fel, a lécrács alá pedig tegyünk újságpapírt. A festékréteg nagyjából fél óra alatt megszárad.

Anyagszükséglet

- 17×12 mm keresztmetszetű tömörfa lécek

- pauszpapír

- faragasztó

- fekete szórólakk

Szerszámszükséglet

- kézifűrész

- véső

- kalapács

- reszelő

Lépésről lépésre

1. Jelöljük be a léceken a függőleges és vízszintes kereszteződések helyét. A bejelölt sávok két szélét fűrészeljük be 6 mm mélyen, előkészítve a függőleges és vízszintes lécek találkozásánál szükséges átlapolást.

 

2. Tegyük a vésőt az adott befűrészelt szakasz közepére, és kalapáccsal üssünk rá. A befűrészelt elem egy-két ütés után kiesik. A lécek végén szintén vésővel üssük ki az átlapolás helyét.

 

3. A vésővel kiemelt faanyag helyét reszelővel csiszoljuk simára. A kivésett résnem lehet vékonyabb 6 mm-nél, különben a kereszteződő lécek nem kerülnek egymással azonos síkba.

 

4. Egy-egy pöttynyi faragasztót cseppentsünk a lécek kereszteződésébe, majd a léceket nyomjuk egymáshoz. Miután pedig megkötött a ragasztó, a kész lécrácsot fújjuk le festékkel.

 

5. Miután a festék megszáradt, ragasztóval rögzítsük a lécrács hátoldalára a pauszpapírt. Végül fúrjunk két akasztókampót a rács felső lécére, ezekkel akasztjuk majd a sötétítőt a helyére.

 

Mindegy, mekkora ablakról van szó, ez a szűrt fényt átengedő sötétítő nagyszerű megoldás mindegyik elé. Sőt, a használaton kívüli üvegezett ajtó elé is kiváló lehet.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Készülj a tavaszra: csodás látványkertek saját kezűleg
A kert kialakításakor az egyik legfontosabb szempont, hogy látványos legyen. Érdemes folyton csinosítgatni, hogy amikor beköszönt a tavasz, gyönyörködhessünk üde színeiben, motívumaiban. A következő ötleteket inspirációként hoztuk.


Ötletek
Japánban feltalálták a busz-vonatot: így működik
Egészen különleges járművet hoztak létre a japánok: egyesítették a buszt és a vonatot.


csináld magad
Japánkert a hátsó udvarban: keleti báj és meditatív nyugalom
Kinek ne esne jól, ha udvara olyan lenne, amely a pörgős hétköznapok végén segít munka után kikapcsolódni? Kiváló példája ennek a következő projekt, az egyszerűséget képviselő minimál- és a nyugalmat árasztó japánkert kombinációja. Most megmutatjuk, hogyan építhetjük meg magunk.


Ötletek
Gyepszőnyeg helyett építsünk látványkertet!
Egy ilyen kertrész persze azért is jó, mert nem kell füvet nyírni. Biztos azonban, hogy a látvány sokkal többünket motivál. Cikkünkben végigkísérjük készítésének menetét.











hirdetés





Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság