Kártyaasztal néhány óra alatt

Otthon-bútor

Kártyaasztal néhány óra alatt

Napjainkban ismét hódítanak a kártyajátékok. Mire is van szükségünk egy jó kártyapartihoz? Egy pakli kártyára, zsetonkészletre ? és asztalra. De miért játszunk egy hétköznapi asztalon, ha néhány óra alatt összeállíthatunk egy saját pókerasztalt?
Az asztal megépítése nem okozhat gondot a gyakorlott barkácsolóknak, de az asztal elemeit: a lábakat, az asztallapot, a keretet alkotó díszlécet és asztal alatti merevítő keret részeit előre le is szabathatjuk. Így csak az asztal megtervezésével és összeszerelésével kell foglalkoznunk. Lássuk, hogyan építsünk saját kezűleg egyéni tervezésű pókerasztalt.
 
Méretek
Az asztal méreteit mindenki saját igényeihez szabja, a képünkön látható, négyfős társaság számára kényelmes játékot lehetővé tévő asztal lapja 80 centi magasan áll, a lap mérete: 80×140 cm, a merevítőlécek szélessége pedig 15 cm. A cikkünkben szereplő asztal sarkainál 22,5 fokos szögben vágtuk le a léceket, de ez is tetszés szerint alakítható, a téglalap alakú asztallapot egyszerűbb elkészíteni.

 

1. Miután méretre vágtuk az elemeket, kezdődhet az asztal megépítése. Első lépésben az asztallap alján jelöljük végig ceruzával a téglalap alakú merevítőkeret helyét.

2. Méretre vágjuk az aszallábakat rögzítő elemeket. Minden lábat a két keretléc és azok túloldalán két téglalap alakú faelem tart

3. A méretre vágás után először fúrjuk elő a rögzítőcsavarok helyét. Két ponton kell előfúrást végeznünk, hogy asztallábakat rögzítő elemek megfelelően tartsák a lábakat.

4. A tartóelemek után az asztal alatti merevítőkeretet is előfúrjuk a rögzítőcsavarok helyét, hogy később a összeszerelésnél könnyebb dolgunk legyen.

5. Miután megvannak a furatok, csiszológép segítségével csiszoljuk simára a merevítőkeret elemeinek felületét. Faanyaggal végzett munkák során ez minden esetben alapvető feladat.

6. A asztalt merevítő keretet kétféleképpen is rögzítjük. Első lépésben faragasztóval kenjük le a felületet.

7. A merevítő keretet a biztonság kedvéért nem csak faragasztóval, hanem facsavarokkal is rögzítjük, ezért is fúrtuk ki előre a keretet.

8. A keret elkészülése után következhet a lábak rögzítése. Az előre méretre szabott faanyagokat a kerethez erősítjük faragasztó és facsavar segítségével.

9. A lábak rögzítése után érdemes újra csiszológéppel vagy kézzel megdolgozni a megmunkált felületeket, mert a sarkoknál lehetnek apró eltérések, amelyeket ki kell javítanunk.

10. Tetszésünk szerinti színű filcanyaggal borítsuk asztalunkat, ez általában zöld, kék vagy bordó, de bármely más szín is lehet. Tűzőgéppel rögzítsük az asztallapra.

11. A fölösleges filcanyagot vágjuk le körben az asztal széléig, majd újra nyújtsuk meg, ahol lehet, és ismét tűzzük meg. A felesleget persze ismét távolítsuk el.

12. Az utolsó lépés az oldalsó díszlécek felhelyezése. Ebben az esetben is ragasztóval és szögekkel rögzítjük a léceket.
 
 
 
 
 



hirdetés

EZT IS Ajánljuk
Kert-balkon
Pergola és kerti asztal
Egy kerti parti akkor tökéletes, ha akad hozzá egy árnyas kiülő, ahol kényelmesen lehet enni-inni, beszélgetni. Lássuk, hogyan készült ez a 3,5×4 méteres pergola és alá a 80×200 centiméteres asztal és három pad.


Ötletek
Üvegmozaikos dohányzóasztal
Dohányzóasztalra volt szüksége Kosár Juditnak Budapesten, de sehol nem talált olyat, amely méretben és kinézetben megfelelt volna. Ezért készített egyet, és különleges díszítéssel látta el.


Ötletek
Csempével újulnak meg az asztalok
Egy kerti és egy erkélyen szolgálatot tevő asztalt is mozaikozással újított fel Móroczné Nyúl Judit Pécsett.


Ötletek
Konyhasziget s. k.
Szükség volt egy étkezőre a konyhában Juhász Tamáséknál Budapesten. Közös munkával készítették el.










Gép- és anyagújdonságok

Tippek tökéletes tanulósarokhoz






Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság